Godziny otwarcia: Poniedziałek - Piątek - 9:00 - 18:00
ZABIEGI PODOLOGICZNE

TERAPIA PĘKAJĄCYCH PIET

Leczenie pękających pięt - Częstochowa

Leczenie pękających pięt w Częstochowie? Dzięki nam to możliwe! Skorzystaj z usług naszego centrum podologicznego i wylecz najbardziej frustrujące i krępujące choroby stóp. Wystarczy, że skontaktujesz się z naszą placówką, a my zaproponujemy skuteczną terapię, stawiając właściwą diagnozę. Wszystkie zabiegi podologiczne na terenie Częstochowy wykonujemy profesjonalnie, z sercem podchodząc do pacjenta.

Leczenie pękających pięt w Częstochowie – objawy schorzenia

W zespole pękających pięt rozróżniamy pęknięcia suche oraz wilgotne. Pęknięcia suche spowodowane są zmniejszonym lub zaburzonym wydzielaniem potu i łoju, co powoduje uszkodzenie płaszcza hydrolipidowego skóry i prowadzi do zmniejszenia wilgotności i elastyczności. To powoduje pękanie naskórka.

Bardzo często małe i niegroźnie wyglądające ryski na piętach pod wpływem obciążenia mogą się pogłębiać i z czasem doprowadzić do zmian, które mają tendencję do krwawienia i sączenia, a to nie jest przyjemne i utrudnia chodzenie. Wylecz pięty w Częstochowie i ciesz się zdrowymi stopami.

Pęknięcia wilgotne powstają głównie na skutek wzmożonej maceracji naskórka spowodowanej nadmiernym poceniem lub długotrwałym kontaktem ze środowiskiem wodnym. Często współistnieją z zakażeniami bakteryjnymi.

Duży wpływ na takiego rodzaju zmiany skórne mają również zaburzenia hormonalne organizmu. Zazwyczaj widoczne jest to w czasie menopauzalnym. Na negatywny stan skóry mają również wpływ takie choroby jak: cukrzyca, reumatyzm, zaburzenia pracy nerek i wątroby, niedobory witaminowe, nadwaga. Istotną rolę odgrywa również nieprawidłowe ułożenie szkieletu kostnego, które jest przyczyną wielu deformacji w budowie stopy, co w konsekwencji prowadzi do nadmiernego rogowacenia.

Pamiętaj, że walka z dolegliwością, jaką są pękające pięty, wymaga ogromnej cierpliwości, konsekwencji i samodyscypliny ze strony pacjenta oraz wielokierunkowego działania w gabinecie podologicznym.

Leczenie pękających pięt w Częstochowie – zaufaj najlepszym specjalistom

Profesjonalny podolog z Częstochowy pomoże Ci raz na zawsze zażegnać ten problem. Musisz jednak pamiętać, że zawsze należy stosować się do zaleceń profesjonalisty i nie przerywać leczenia. Nie zapominaj o swoim zdrowiu, gdyż ono jest najważniejsze.

Od teraz leczenie chorób stóp w Częstochowie jest możliwe dla każdego pacjenta, niezależnie od wieku czy płci. Borykasz się z niekomfortowym problemem? Nie wstydź się. Zadzwoń lub przyjdź do nas, a my wyleczymy Twoje stopy.

Pamiętać należy, ze walka z dolegliwością, jaka są pękające pięty wymaga ogromnej cierpliwości, konsekwencji i samodyscypliny ze strony pacjenta oraz wielokierunkowego działania w gabinecie podologicznym.

 

Umów się na wizytę już dziś

Gwarantujemy indywidualne podejście. Odpowiedź na swoje zapytanie otrzymasz w ciągu 24h. Umów się już dziś!
Skorzystaj z poniższego formularza lub zadzwoń na nr +48 732 521 501

     

    Powrót do zabiegów podologicznych

    Już dziś zarezerwuj wizytę!

    Call Now Button