Godziny otwarcia: Poniedziałek - Piątek - 9:00 - 18:00
ZABIEGI PODOLOGICZNE

USUWANIE MODZELI

Usuwanie modzeli - Częstochowa

Usuwanie modzeli, które wykonujemy w Częstochowie, pozwala skutecznie pozbyć się tego uciążliwego problemu. Ze względu na specyfikę tego schorzenia, bardzo ważne jest nie tylko prawidłowe usunięcie modzeli, ale i późniejsza profilaktyka. Dlatego też w tym przypadku warto zdać się na pomoc doświadczonego podologa w Częstochowie. Modzel na stopie może bowiem prowadzić do poważnych i trwałych uszkodzeń. Profesjonalne leczenie modzeli w naszym Centrum Podologicznym w Częstochowie rozpoczyna się od rozpoznania problemu i postawienia diagnozy. Następnie przeprowadzana jest indywidualnie dostosowana terapia. Podolog zaleca również odpowiednią profilaktykę, która ma na celu uniknięcie ponownego powstania modzeli. Z nami pozbędziesz się modzeli raz na zawsze – zdecyduj się na ich skuteczne usunięcie w Częstochowie i zadbaj o zdrowe stopy już dziś!

Prawidłowa diagnoza modzeli na stopie – leczenie w Częstochowie

Modzel to ograniczone do pewnej powierzchni zgrubienie skóry rogowej bez rdzenia, które powstało na skutek nadmiernego ucisku. Jest to efekt mechanizmów obronnych organizmu, które uaktywnione zostają w celu ostrzeżenia przed większymi uszkodzeniami. Jeśli proces ten nie zostanie w porę zatrzymany, modzel zacznie uciskać głębiej położone warstwy skóry i powodować przez to ciężki i uporczywy do zniesienia ból. Im grubszy jest modzel, tym mniej elastyczna jest skóra, co w konsekwencji prowadzi do nieprzyjemnego uczucia napięcia.

Modzel jest żółtawym twardym tworem, nieco wygórowanym w stosunku do okolicznych tkanek, niewrażliwym na dotyk oraz o „rozmytych” krawędziach. Rozległość i głębokość tych twardych, zbitych zmian uzależniona jest od powierzchni drażniącego bodźca – od bardzo małych kilku milimetrowych do zajmujących znaczną część podeszwy stopy. Bardzo często modzele mylone są z odciskami, które w przeciwieństwie do tych pierwszych posiadają twardy, wyraźnie odgraniczony rdzeń. Często w okolicy modzela tworzą się odciski. Aby nie doprowadzić do tak zaawansowanych stanów, należy zdecydować się na usuwanie modzeli na stopach u podologa. Metody ich leczenia są różne. Doświadczony podolog wybierze najlepsze dla Ciebie rozwiązanie.

Podolog wyjaśnia – przyczyny powstawania modzeli

Najczęstsza lokalizacja modzeli to podeszwa stopy bądź jej obrzeża. Zgrubienia pojawiają się również na grzbietowej powierzchni palców oraz na boku ostatniego palca stopy. Do ich powstawania przede wszystkim przyczynia się ciasne, źle dobrane obuwie lub drażnienie przez stawy i kości sąsiadujących ze sobą palców. Źle dobrane obuwie, noszone przez kilka lat, może prowadzić nawet do deformacji stóp. Taka sytuacja skutkuje tym, że trudno będzie dobrać odpowiednie obuwie. Każde będzie doprowadzało do ocierania, a w konsekwencji do powstawania modzeli. Dlatego też bardzo ważna jest reakcja w odpowiednim momencie, która zatrzyma ten proces. Leczenie modzeli na stopach i inne zabiegi podologiczne w Częstochowie to skuteczna metoda walki z tym schorzeniem.

Przyczyną powstawania modzeli może być również niewłaściwe ustawienie stopy czy też palców, np. stopa poprzecznie płaska. Skóra stóp diabetyków na skutek choroby ma tendencję do nadmiernego rogowacenia i przesuszeń, co sprzyja powstawaniu modzeli. Podobna sytuacja ma miejsce również u osób z nadwagą, która sprzyja ich tworzeniu. Do powstawania modzeli zaliczyć można również źle przeprowadzone zabiegi kosmetyczne i pielęgnacyjne, skoncentrowane na nadmiernym, mechanicznym usunięciu zrogowaciałego naskórka.

Dodatkowo, w przypadku diabetyków – modzele zwiastować mogą poważne problemy i stanowić alarmującą zapowiedź zespołu chorobowego określanego, jako stopa cukrzycowa. Ulgę w cierpieniu oraz poprawę samopoczucia przynosi usunięcie zrogowacenia u specjalisty. Zabieg obejmuje jedynie obszar zmienionego naskórka, jest to zatem postępowanie całkowicie bezbolesne i bezkrwawe.

Pamiętaj, że z problemem tym należy udać się do specjalisty, aby zapobiec kolejnym nieodwracalnym skutkom. Profesjonalny podolog zajmie się usuwaniem modzeli w Częstochowie i przywróci Ci komfort funkcjonowania. Zdecyduj się na leczenie chorób stóp w Częstochowie w naszym Centrum Podologicznym. Zapraszamy!

 

Umów się na wizytę już dziś

Gwarantujemy indywidualne podejście. Odpowiedź na swoje zapytanie otrzymasz w ciągu 24h. Umów się już dziś!
Skorzystaj z poniższego formularza lub zadzwoń na nr +48 732 521 501

     

    Powrót do zabiegów podologicznych

    Już dziś zarezerwuj wizytę!

    Call Now Button