Godziny otwarcia: Poniedziałek - Piątek - 9:00 - 18:00
ZABIEGI PODOLOGICZNE

USUWANIE ODCISKÓW

Usuwanie odcisków - Częstochowa

Profesjonalne usuwanie odcisków w Częstochowie wykonujemy w naszym Centrum Podologicznym. Problem ten dotyka bardzo wielu ludzi i ma różne przyczyny. Właściwe rozpoznanie go pomoże w skutecznym usunięciu odcisku, a także wskaże odpowiednią profilaktykę. Dlatego też leczenie odcisków w Częstochowie najlepiej powierzyć specjalistom. Jako doświadczeni podolodzy wielokrotnie mieliśmy do czynienia z tego typu problemami. Jesteśmy w stanie postawić odpowiednią diagnozę i zaproponować skuteczną terapię. Usunięcie odcisków oraz inne zabiegi podologiczne  w Częstochowie przeprowadzamy profesjonalnie, gwarantując indywidualne podejście do każdego pacjenta.

Właściwa diagnoza – usuwanie odcisków w Częstochowie

Odciski spowodowane są zaburzeniem procesu wzrostu komórek oraz rogowaceniem głębszych warstw skóry. Przyczynia się to do narastania twardej masy keratynowej powstałej na skutek skoncentrowanego, intensywnego ucisku. Tego typu zmiana charakteryzuje się silnym odgraniczeniem, oraz głębokim wnikaniem. Na powstanie odcisków wpływ ma wzrost ciśnienia tętniczego krwi, złe ukrwienie tkanek, nieprawidłowo wyprofilowane obuwie oraz deformacje kostno-stawowe stóp. Odciski w przeciwieństwie do modzeli posiadają rdzeń i są bardziej odgraniczone. Lokalizacja najczęściej dotyczy podeszwy stopy, stawów palców, przestrzeni międzypalcowych, wałów paznokciowych. Pojawiają się również pod płytką paznokciową. Kształt jest okrągły, owalny lub klinowaty.

Skuteczne usunięcie odcisków w Częstochowie

Nieusuwane odciski są wgniatane coraz głębiej w skórę, powodując duży dyskomfort w postaci stałego bólu. Dodatkowo odciski mogą wniknąć poza skórę właściwą i być przyczyną stanów zapalnych. Dlatego powinny zostać natychmiastowo usunięte ze stopy. Im wcześniej zgłosimy się do specjalisty, tym szybciej wyleczymy odciski. Odcisk można usunąć manualnie, mechanicznie i chemicznie. Następnie zalecane jest użycie opatrunków odciążających i ochronnych. W zależności od wielkości, rodzaju oraz zaawansowania schorzenia, podolog w Częstochowie dobiera odpowiednią dla danego pacjenta metodę. Usuwanie odcisków warte jest swojej ceny, gdyż przywraca prawidłowe funkcjonowanie i zdrowy wygląd stóp.

Usunięcie odcisków – co dalej?

Choć usuwanie odcisków, które wykonujemy w Częstochowie, jest bardzo ważnym elementem terapii, to dopiero początek walki z problemem. Usuwając odcisk, w większości przypadków nie usuniemy przyczyny jego powstawania. Stałe zmiany w układzie kostnym stopy będą predysponować miejsca stałego ucisku i drażnienia do ponownego powstawania odcisków. Dobre efekty terapeutyczne przynosi:

 • zmiana butów na właściwe,
 • wkładki ortopedyczne,
 • stałe stosowanie indywidualnych odciążeń lub amortyzacji,
 • pielęgnacja stopy oraz stała opieka.

Podolog zaleci Ci odpowiednią profilaktykę, która pomoże zmniejszyć prawdopodobieństwo ponownego powstawania odcisków. Zadbaj więc o swoje stopy już teraz i wybierz profesjonalne leczenie chorób stóp w Częstochowie. Zapraszamy do naszego Centrum podologicznego, gdzie wykonamy skuteczne usuwanie i leczenie odcisków!

 

Umów się na wizytę już dziś

Gwarantujemy indywidualne podejście. Odpowiedź na swoje zapytanie otrzymasz w ciągu 24h. Umów się już dziś!
Skorzystaj z poniższego formularza lub zadzwoń na nr +48 732 521 501

   

  Powrót do zabiegów podologicznych

  Już dziś zarezerwuj wizytę!

  Call Now Button