Godziny otwarcia: Poniedziałek - Piątek - 9:00 - 18:00
ZABIEGI PODOLOGICZNE

BADANIE MYKOLOGICZNE

Badanie mykologiczne - Częstochowa

Badanie mykologiczne, które wykonujemy w Częstochowie, przeprowadzane jest w celu wykluczenia bądź potwierdzenia podejrzenia zakażenia grzybicą. Grzybicze zakażenie paznokci może być wywołane przez wiele gatunków dermatofitów, drożdży, jak również liczne grzyby pleśniowe. Rozpoznania grzybicy nie można opierać wyłącznie na obrazie klinicznym, aby uzyskać pewność, należy przeprowadzić dwa badania:

  • bezpośrednie – mikroskopowe, które pozwala na szybkie potwierdzenie bądź wykluczenie infekcji grzybiczej;
  • pośrednie – tzw. hodowla, pozwala na wyizolowanie i identyfikację gatunku powodującego infekcję grzybiczą, co umożliwia zastosowanie leku działającego na dany gatunek.

Badanie mykologiczne, tak jak i inne badania podologiczne w Częstochowie, wykonywane są w naszym centrum przez specjalistów, dostępne są w przystępnych cenach. 

Profesjonalne badanie mykologiczne w Częstochowie

Badanie mykologiczne paznokcia w naszym centrum w Częstochowie wymaga odpowiedniego pobrania materiału i przygotowania pacjenta. W przypadku przyjmowania leku przeciwgrzybiczego, od zażycia ostatniej dawki musi minąć minimum 4 tygodnie. Na dwa tygodnie przed badaniem zaleca się wstrzymanie od stosowania jakichkolwiek preparatów leczniczych i kosmetycznych w obrębie paznokci (lakiery, sztuczne paznokcie, kremy, dezodoranty, maści). W dniu badania, a w szczególności bezpośrednio przed samym jego wykonaniem, najlepiej nie myć obszaru, z którego będzie pobierany materiał.

Pobrane zeskrobiny tego samego dnia trafiają do współpracującego z nami laboratorium. Badanie mykologiczne na grzybicę paznokci pozwala na ocenę i identyfikację grzybów chorobotwórczych, co umożliwia dobranie skutecznej metody leczenia.

Jako profesjonalny podolog w Częstochowie w naszym centrum wykonujemy badania mykologiczne oraz inne zabiegi. Z nami zadbasz o zdrowie oraz świetny wygląd swoich stóp. Sprawdź nasze zabiegi podologiczne w Częstochowie i zapisz się już teraz!

 

Umów się na wizytę już dziś

Gwarantujemy indywidualne podejście. Odpowiedź na swoje zapytanie otrzymasz w ciągu 24h. Umów się już dziś!
Skorzystaj z poniższego formularza lub zadzwoń na nr +48 732 521 501

     

    Powrót do zabiegów podologicznych

    Już dziś zarezerwuj wizytę!

    Call Now Button