Godziny otwarcia: Poniedziałek - Piątek - 9:00 - 18:00
ZABIEGI PODOLOGICZNE

WRASTAJĄCE PAZNOKCIE

Wrastające paznokcie Częstochowa

Paznokieć wrastający (unguis incarnatus) to stan spowodowany wrastaniem płytki paznokciowej w wały boczne.Pojawia się objaw zapalny, obrzęk i wysięk, przy chodzeniu zazwyczaj odczuwalna jest duża bolesność. W stanach bardziej zaawansowanych może dojść do pojawienia się tzw. dzikiego mięsa a ból występuje nawet w stanie spoczynku.
Zaburzenie to zazwyczaj dotyczy paznokci palców stopy, przede wszystkim palucha. Bardzo rzadko występuje na pozostałych paznokciach stóp.Dotyczy osób w każdym wieku, nawet niemowląt.Przyczyn jest bardzo wiele, mogą one wynikać z budowy anatomicznej płytki paznokciowej i zaliczamy do nich zaburzenia wzrostu, mięsiste wały paznokciowe, paznokcie cienkiei płaskie, deformacje stóp takie jak hallux valgus, palce młotkowate, płaskostopie. Moga być wywołane również urazem mechanicznym, łuszczycą i grzybicą.
Ogromne znaczenie ma również odpowiednie przycinanie paznokci jak i dobór prawidłowego obuwia, ponieważ wąskie i ciasne buty, w dużej mierze przyczyniaja się do powstawania zmian które w ostateczności doprowadzają do wrastania paznokcia.

 

paznokieć wrastający paznokieć wrastający

paznokieć wrastającypaznokieć wrastający

Umów się na wizytę już dziś

Gwarantujemy indywidualne podejście. Odpowiedź na swoje zapytanie otrzymasz w ciągu 24h. Umów się już dziś!
Skorzystaj z poniższego formularza lub zadzwoń na nr +48 732 521 501

     

    Powrót do zabiegów podologicznych

    Już dziś zarezerwuj wizytę!

    Call Now Button